Kansliet

Medarbetare på föreningens kansli. För pressbilder, se bildarkivet.

Fredrik Nordström

Fredrik Nordström 
Vd

Telefon: 08-506 988 01
E-post: fredrik.nordstrom@fondbolagen.se

Fredrik Pettersson

Fredrik Pettersson
Chefsanalytiker, vice vd

Statistik, analys, utredningar

Tel: 08-506 988 03
E-post: fredrik.pettersson@fondbolagen.se

Helene Wall

Helene Wall
Chefsjurist

Tel: 08-506 988 02
E-post: helene.wall@fondbolagen.se 

Eva Reimers, kommunikationschef

Eva Reimers
Kommunikationschef

Tel: 08-506 988 06
Mobil: 0706-44 31 70
E-post: eva.reimers@fondbolagen.se

Anna Larris

Anna Larris

Senior jurist

Tel: 08-506 988 09 
E-post: anna.larris@fondbolagen.se

Fredrik Hård af Segerstad

Fredrik Hård af Segerstad
Ekonom
Statistik, NAV-rapportering och administration

Tel: 08-506 988 08
E-post: fredrik.hard@fondbolagen.se

Gustav Sjöholm
Sparekonom

Tel: 08-506 988 07 
E-post: gustav.sjoholm@fondbolagen.se



Jenny Grip

Jenny Grip
Kommunikatör

08-506 988 04
E-post: jenny.grip@fondbolagen.se

(Föräldraledig)

Sandra Fristedt
Sandra Fristedt 
Kommunikatör
Tel: 08-506 988 04 
E-post:
sandra.fristedt@fondbolagen.seSandra Fristedt

Sandra Fristedt
Kommunikatör

Tel: 08-506 988 04 
E-post: sandra.fristedt@fondbolagen.se

 

 

Irene Rikkinen
Irene Rikkinen

Administratör
Medlemsservice/-register, beställningar mm

Tel: 08-506 988 00
E-post: irene.rikkinen@fondbolagen.se

 Regina van Eimern Regina van Eimern

Administratör
Medlemsservice/-register, beställningar mm

Tel: 08-506 988 00 
E-post: regina.van-eimern@fondbolagen.se


Foto: Karl Gabor

Skriv ut Tipsa om den här sidan